Kantapöytäperuutus!
Tarkastelet mennyttä tapahtumaa.
- ti 27.5.2025 klo 12–14
- Ravintola Kiltakellari
- Bulevardi 56, 00120 Helsinki
KANTAPÖYTÄ 27.5. PERUUNTUU JA SIIRTYY SYYSKUUHUN: UUSI PÄIVÄMÄÄRÄ 18.9!
Eläkeasioita käsittelevä kantapöytä-tilaisuus 27.5. joudutaan valitettavasti peruuttamaan. Tilaisuus siirtyy syyskuulle, uusi kantapöytä-päivä on torstai 18.9!
Toimikunta päätyi tähän, sillä mukaan oli ilmoittautunut vain muutama henkilö. Kantapöytä-tilaisuuden ja keskustelun mielekäs järjestäminen edellyttää, että ainakin kymmenkunta innokasta on mukana. Useinhan meitä on paljon enemmän.
Toukokuu taisi olla liian aikainen ajankohta, sillä moni eläkkeelle siirtyvä on yhä työvuoroissa kiinni.
Yritämme kuitenkin uudestaan syyskuussa! Ulla Martikainen-Florath on vetänyt Ylellä kiinnostavia ryhmiä, joissa eläkkeelle jäämisen mahdollisuuksia ja sudenkuoppia on pohdittu. Tähän kantapöytään kannattaa osallistua, vaikka eläkkeellä olosta olisi jo kokemustakin - sillä uudet ideat eivät ole koskaan pahitteeksi.
Toukokuun kantapöytään ilmoittautuneet ovat saaneet tiedon peruutuksesta. Vanhat ketut palaa asiaan tarkemmin kesän lopulla.
Hyvää kesää, syksyllä nähdään tässä ja muissa kantapöydissä!